Załóż bloga   Zaloguj sięnieprzewidzianesytuacje

Assistance, pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach

gothaer | 22 Listopad, 2017 13:01

alt

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które – mimo wielu zalet – wciąż pozostaje niedoceniane przez wielu właścicieli samochodów. Decydując się na wykupienie polisy mamy gwarancję, że otrzymamy pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach losowych, związanych z użytkowaniem samochodu.

Pomoc w każdej sytuacji

Sytuacje losowe zazwyczaj pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, także podczas wakacyjnych wojaży. Oczywisty jest fakt, że w tym przypadku potrzebny jest nie tylko zwrot poniesionych kosztów, ale przede wszystkim organizacja pomocy i opieki zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Jest to moment, w którym z pomocą przychodzi assistance.

Warto pamiętać, że przedmiotowe ubezpieczenie dostępne jest w kilku wariantach, dzięki czemu wybór optymalnego rozwiązania nie powinien stanowić żadnego problemu.

Główną funkcją, jaką spełnia assistance, jest szeroko rozumiana organizacja pomocy – w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, właściciel polisy o każdej porze dnia i nocy ma prawo zadzwonić pod podany numer telefonu i poprosić o zorganizowanie pomocy medycznej, polegającej na wskazaniu punktu medycznego czy też umówieniu wizyty lekarskiej. Co ważniejsze, poszkodowany nie musi wykładać pieniędzy na leczenie z własnej kieszeni, koszty pokryje ubezpieczyciel – dotyczy to zarówno leczenia ambulatoryjnego, jak i hospitalizacji. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczyciel pokrywa koszty do wysokości ubezpieczenia.

W przypadku poważnej choroby lub wypadku, gdy poszkodowany nie będzie w stanie podróżować samodzielnie, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu osoby towarzyszącej, wskazanej przez poszkodowanego. Ponadto osoba towarzysząca może liczyć na zakwaterowanie i w wyżywienie w sytuacji, gdy konieczny będzie pobyt związany z opieką nad poszkodowanym.

Istnieją także propozycje adresowane dla samotnych kierowców, czyli możliwość zorganizowania kierowcy zastępczego w sytuacji, gdy podróżujący nie będzie mógł sam kierować autem, np. z powodu wypadku czy nagłego zachorowania.

Śmiało można więc stwierdzić, że assistance to gwarancja bezpieczeństwa i pełna świadomość, że w nieprzewidzianych sytuacjach losowych nie pozostaniemy bez pomocy - zarówno podczas wakacyjnych wojaży, jak w codziennym życiu.

Przeczytaj: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-podstawowy

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki